Robofizz

info@robofizz.com

HİPFİZZ

KALÇA
ABDÜKSİYON
ADDÜKSİYON

FOOTFİZZ

AYAK BİLEĞİ
DORSİFLEKSİYON
PLANTARFLEKSİYON

KNEEFİZZ

DİZ VE KALÇA
FLEKSİYON
EKSTANSİYON

HANDFİZZ

EL BİLEĞİ
FLEKSİYON
EKSTANSİYON

PASİF EGZERSİZLERİN BEYNE HAREKETİ ÖĞRETMEKTEKİ ETKİSİ

PASİF EGZERSİZİN FAYDALARI

ETKİ MEKANİZMASI

NÖROLOJİK ALAN

SEREBRAL PALSİ

Doğum öncesi doğum sırası veya doğum sonrasında gelişmekte olan beyindeki herhangi bir hasara bağlı oluşan hareket ve duruş bozukluğunun tümüne denir.

İNME

Beyindeki zayıf kan akışının hücre ölümüne neden olduğu klinik tablodur. Vücudun bir bölümünde fonksiyon kaybına neden olur.

SPİNA BFİDA

Omurgayı oluşturan kemiklerin omuriliği tamamen örtmediği ve omurilik ve ilişkili sinirlerin açıkta kaldığı bir durumdur.

BRAKİAL PLEKSUS

Boyun bölgesindeki omurlardan çıkıp kolun sinirlerini oluşturan örgünün (pleksus) zedelenmesidir.

KAFA TRAVMALARI

Beyin, kafatası ve kafa derisinin herhangi bir şekilde yaralanmasıdır. Bu bazen hafif bir şişlik ve morluk, bazen de travmatik bir beyin hasarına kadar gidebilir. Kafaya gelen çok hafif bir darbe dahi çok ağrılı olabilir. Yüz ve kafa derisi vücudun diğer yerlerine göre daha hassastır.

OMURİLİK YARALANMALARI

Omurgaların herhangi bir sebeple kırılması sonucunda omurilik zarar görür. Bunun sonucunda da yaralanma seviyelerine göre değişen tipte felçler ortaya çıkar. Bu tabloya genel olarak omurilik yaralanmaları adı verilir.

MULTİPLE SKLEROZ

Beyinde ve omurilikte, mesajları taşıyan sinir telleri etrafındaki koruyucu kılıfın (miyelin kılıfı) hastalığıdır.

ORTOPEDİK ALAN

KIRIK SONRASI EGZERSİZLER

Kırık, kemik bütünlüğünün bozulmasıdır. Kırıklar darbe sonucu ya da kendiliğinden oluşabilir. Yaşlılık ile birlikte kendiliğinden kırık oluşma riski de artabilir.

TENDON YARALANMALARI

Tendon yaralanmalarının çoğu omuz, dirsek, diz ve ayak bileği gibi eklemlerin yakınında meydana gelir. Bir tendon yaralanması aniden ortaya çıkabilir, ancak daha sıklıkla zaman içinde tendon yapısında meydana gelen küçük yırtıkların sonucu olarak görülür.

YUMUŞAK DOKU YARALANMALARI

Yumuşak dokularda görülen zedelenme ve travma sonrası görülen doku bozulmasına yumuşak doku bozukluğu adı verilmektedir. Vücudumuzdaki yumuşak dokuların darbe alması sonrasında veya aşırı zorlanması sonucunda yumuşak doku bozuklukları görülebilir.

KAS VE BAĞ DOKU YARALANMALARI

Kas ve bağ dokusunun bütünlüğünde kısmi veya tamamını kapsayan kayıp oluşmasıdır. Kas be bağ yırtılmaları dokunun kapasitesinin üzerinde gerilmesi ani veya devam eden aşırı zorlayıcı aktivitelere maruz kalması sonrasında ortaya çıkar.

Bilgi talebinde bulun.